Ніч Історії Харкова 7. 26-27 травня 2018

Перший блок, 22:30 — 00:00
  • «Студентські земляцтва Харківського університету у другій половині ХІХ — на початку ХХ століття», Марина Григор’єва;
  • «Нариси з історії Куп’янського повіту», Олександр Осадчий;
  • «Скарби та культові комплекси городища Мохнач», Володимир Колода;
Музична кава-брейк, Микола Лисенко
 
Другий блок, 00:30 — 02:00
  • «Слобожанщина на смак: секрети народної кухні», Олександр Осадчий;
  • «Історичний легендаріум старого Ізюма (XVII-XX століття)», Станіслав Бондаренко;
  • «Квітка у вінку харківськім (до 240-річчя від дня народження Григорія Квітки-Основ’яненка)», Василь Терещенко;
Бонус: екскурсія «Правда та вигадки вулиці Римарської», Андрій Парамонов;
 
Музична кава-брейк, Олександр Вінклер
 
Третій блок, 02:30 — 04:00
  • «Садиби Шидловських в Харківській губернії», Андрій Парамонов;
  • «Архітектура Харкова в архівних документах», Антон Бондарєв;
  • «Весна 1913-го. Якою була для харківців весна «еталонного» року?», Філіп Дикань;
Музична кава-брейк, Костянтин Горський
 
Четвертий блок, 04:30 — 06:00
  • «Золоті роки харківської проституції», Андрій Парамонов;
  • «Вовчанський повіт. Історія і пам’ятники архітектури», Антон Бондарєв;
  • «Харків навесні 1918-го: хто звільнив місто від більшовиків? Як відновлювалася українська влада у Харкові?», Філіп Дикань.
 

Ніч Історії Харкова 6. 3-4 березня 2018

Перший блок, 22:30 — 00:00

  • «Українська драматургія як виклик Харківському театру ім. Т.Г. Шевченка», Ірина Кобзар;
  • «Класичний університет у міському просторі Харкова», к.і.н. Марина Григор’єва;
  • «Наша відповідь Патрику Аберкромбі, або Як будувалися міста Слобідської України у XVII — першій половині XVIII ст.», Володимир Новгородов;

Музична кава-брейк, Федір Якименко

Другий блок, 00:30 — 02:00

  • «Те, що не припиняє не писатися»: лаканівська призматика еротики в текстах Миколи Хвильового», к.ф.н. Марина Куценко;
  • «Правописна традиція української мови: харківські сторінки», к.ф.н. Василь Терещенко;
  • «Сучасний погляд на слобожанські старожитності», к.і.н. Володимир Колода;

Музична кава-брейк, Сергій Борткевич

Третій блок 02:30 — 04:00

  • «Харків ХІХ — початку ХХ століття очима сучасників», Антон Бондарєв;
  • «Історія Життя Андрія Самборського», Андрій Парамонов;
  • «Трибунал, ущільнення, обшуки — перші кроки більшовиків у Харкові», Філіп Дикань;

Музична кава-брейк, Андрій Юр’ян

Четвертий блок, 04:30 — 06:00

  • «Слобожанщина. Вигадки, легенди, реальність», Антон Бондарєв;
  • «Як здавали Харків у березні 1943 року», Андрій Парамонов;
  • «Історія одного будинку», Філіп Дикань.

Ніч Історії Харкова 5. 23-24 грудня 2017

Перший блок, 22:30 — 00:00

  • «Подорож Слобожанщиною», Інна Роменська та Олексій Сорокін (УАР);
  • «Харківські студенти: про навчання і не лише про нього», Марина Григор’єва, історик, перекладач, координатор проекту від ХНУ ім. В.Н.Каразіна;
  • «Ваплітяни» vs «плужани», Піскунова Ольга Борисівна, викладач кафедри мистецтвознавства, літературознавства і мовознавства Харківської державної академії культури;

Другий блок, 00:30 — 02:00

  • «Розстріляне відродження», Терещенко Василь Миколайович, кандидат філософських наук, доцент кафедри української мови, ХарРІ НАДУ;
  • «Історія суспільства Квітки-Основ’яненка», Олександр Парщик, історик, телепродюсер;
  • «Харківський кінематограф на початку ХХ століття», Анна Старкова, кандидат культурології, медіаконсультант.

Третій блок, 02:30 — 04:00

  • «Харківські торговці і магазини в кінці XIX – початку ХХ століття», Антон Бондарєв, дослідник історії, ініціатор проектів «Ніч історії Харкова», «Вечори історії Харкова»;
  • «Харків в 1917 », Філіп Дикань, історик, журналіст;
  • «Стефан Таранушенко — консерватор часу», Андрій Парамонов,  краєзнавець, засновник і глава Музею міської садиби;

Четвертий блок, 04:30 — 06:00

  • «Микола Лисенко. Вкрадена історія », Антон Бондарєв;
  • «Південний край». Подорож по сторінках історії найпопулярнішої газети Харківської губернії », Філіп Дикань;
  • «Історія «кістотряса»в Харкові до 1917 року», Андрій Парамонов.

Ніч Історії Харкова 4. 26-27 серпня 2017

Перший блок, 22:30 — 00:00

  • «Архітектурні радості» з Костянтином Бондаренком;
  • «Історія газети« Ранок», Микола Шемет;
  • «Коріння ідентичностей: походження та формування еліти Слобідської України», Олександр Алфьоров, канд. істор. наук, науковий співробітник Інституту історії України Національної академії України;

Другий блок, 00:30 — 02:00:

  • «Харків літературний: від Семена Климовського до Марка Терена», Антонина Яковлева;
  • «Повсякденний побут православного духовенства харківської єпархії XIX – початку XX століття ». Олександр Парщик;
  • «Рід Задонських в історії Слобожанщини», Сергій Кушнарьов;

Третій блок, 02:30 — 04:00

  • «Дворянські роди Харківської губернії, «свої» і «чужі», Антон Бондарєв;
  • «Харківський єпархіальний архітектор Володимир Миколайович Покровський», Андрій Парамонов;
  • «Гаряче літо 1917-го», Філіп Дикань;

Четвертий блок, 04:30 — 06:00

  • «Слобожанська міфологія. Легенди та перекази», Антон Бондарєв;
  • «Харківський комерційний клуб: Нотатки до майбутнього ювілею», Андрій Парамонов;
  • «Видання «кращих людей краю», або «паскудна газета». Історія першого масового ЗМІ Харкова». Філіп Дикань.