“Вулиці старого Харкова”, Андрій Парамонов

Історії вулиць міста Харкова присвячені десятки книг і тисячі публікацій в пресі, кілька видатних істориків і краєзнавців минулого і сьогодення присвятили цьому питанню частину свого життя. Їх імена, авторитет і дослідження повинні були назавжди закрити питання походження назв і історії заселення нашого міста.

Але чим далі прогресує людство, тим більше з архівних сховищ дістаються на Світло унікальні документальні джерела, присвячені нашому місту. І цей процес буде тривати до тих пір, поки всі вони не стануть надбанням мешканців Харкова. Але вже сьогодні ми можемо підкреслити нові факти, які змінять Ваше уявлення про походження деяких вулиць міста, доповнять минулі дослідження новими подробицями та деталями.

Ось наприклад, скільки ж вулиць було в фортеці міста Харкова? Сьогодні там всього лише дві вулиці, чотири провулки і сквер, але як було раніше? Або питання про центральні вулиці міста, сьогодні ми називаємо так Сумську, проте до 1875 року вона навіть не була серед вулиць Харкова. Історія Куликової гори – зовсім темна пляма, через відсутність інформації – одні міфи та легенди, що нічого спільного не мають з дійсністю. Що вже говорити про елітні квартали міста, у XVII, XVIII, XIX століттях розуміння про елітарність змінювалося неодноразово під впливом обставин.

Хочете знати більше – запрошуємо на Ніч історії Харкова. Тільки там Ви отримаєте унікальну інформацію про минуле нашого улюбленого міста!